Image
Image

Chcesz się dowiedzieć kim jestem? Skąd pochodzę? Z jakich dźwięków się składam? Spotkajmy się w trasie - „Z BLISKA”!

Kochani, w tym roku przypada 25-lecie mojej działalności twórczej. W tym czasie przeszłam długą i krętą drogę: od ikony popu lat 90tych (z Varius Manx), poprzez okres młodzieńczych poszukiwań własnej, autorskiej ekspresji, następnie wielką przygodę z pogranicza alternatywy – w duecie z Johnem Porterem, aż po ostatnie, dojrzałe i w pełni świadome projekty solo, będące wypadkową tych wszystkich muzycznych poszukiwań. Bywało że to, co tworzyłam od niechcenia, spotykało się z wielkim entuzjazmem publiczności… ale zdarzało się też tak, że wkładałam w coś mnóstwo pracy i serca, a przechodziło to prawie niezauważone. Czasem śpiewałam do tysięcy ludzi, niekiedy jednak musiałam stanąć przed zaledwie garstką słuchaczy i mimo to dać z siebie wszystko. Nauczyłam się w tym czasie, jak relatywne może być pojęcie sukcesu i jak zupełnie nie ma ono czasem związku z poczuciem własnej satysfakcji. Jedno mogę powiedzieć dziś z dumą: w swoich działaniach zawsze pozostawałam wierna sobie. A nie byłabym "sobą", gdyby nie inni, cudowni Artyści, którzy mnie w tej drodze inspirowali, wskazywali kierunek, wyciskali łzy wzruszenia a czasem i cholernej frustracji. No bo dlaczego to nie ja tak piszę? Dlaczego tak nie śpiewam? Z tego względu postanowiłam rozpocząć świętowanie mojego jubileuszu, oddając hołd własnym idolom! To ich chcę dziś postawić w światłach reflektorów, przefiltrować przez własną wrażliwość i pozwolić im zaśpiewać moim głosem. A że zawsze marzyłam o zagraniu serii koncertów akustycznych, zdecydowałam się połączyć te dwa elementy. Kreśląc swój bardzo intymny autoportret muzyczny, chcę zaprezentować Wam zarówno ukochane przeze mnie piosenki innych wykonawców, jak i kilka bardziej (lub mniej) znanych własnych songów z minionego ćwierćwiecza. Razem z moim zespołem The Hats zabierzemy ze sobą zestaw niekonwencjonalnych instrumentów i zagramy „po swojemu” utwory Artystów, którzy mnie przez te lata kształtowali. Co więcej – śledźcie uważnie moje profile w portalach społecznościowych, a także Wasze regionalne media! Bo tym razem nie zamierzamy ograniczać się do wcześniej ustalonej listy miast! Nowe terminy będą się jeszcze pojawiać, a my odwiedzimy Was wszędzie tam, gdzie będziecie chcieli nas ugościć! Serdecznie zapraszam i mam nadzieję – do zobaczenia – Z BLISKA!

KONCERTY
Recenzjia

INTERIA, 8/10 "Lipnicka nie idzie w żadne wyścigi, robi dokładnie to, co jej w duszy gra. Efekt jest znakomity.... To cholernie udany album... Solidny, nieprzegadany i inteligentny..."

8/10 Stars

ONET 8/10 'Miód i dym' jest chyba najbardziej udaną płytą Anity... Piosenki te wypadają tak dobrze, że aż chciałoby się ich więcej...

8/10 Stars

Teraz Rock 4/5 "Piękna, mądra płyta. Ukoronowanie solowej kariery Lipnickiej... i fantastyczne nowe otwarcie..."

4/5 Stars

Teraz Rock

CGM 4/5 "Kto wie, czy nie najlepszy autorski krążek w jej dorobku... Zaskakuje spójnością brzmienia. Teksty wolne od banału, pełne treści i osobistych wyznań..."

4/5 Stars
Koncerty
Miód i dym Tour Dogrywka Jesien /Zima 2018
Następny nadchodzące wydarzenie

Anita Lipnicka – akustycznie / Z bliska / Białystok New Pop Festival

13 lipca 2019
- Pałac Branickich
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

The Hats
Piotr

Piotrek Świętoniowski

fortepian, pianino, Hammond Wurlitzer, Rhodes, inne instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna

Bartek

Bartek Miarka

gitara akustyczna, gitara elektryczna, gitara tenorowa Martin, dobro, banjo

Kamil

Kamil Pełka

bas, gitara akustyczna

Bartek

Bartosz Niebielecki

bębny, instrumenty perkusyjne

Kontakty

Chaos Management Group

Kontakt z mediami

Maciek Pilarczyk
tel: +48 602 675 514
email: m.pil@chaos.com.pl

Organizacja Koncertów

Sławomir Jórasz
tel: +48 602 791 012
email: sjor@chaos.com.pl

Warner Music Poland

Promocja

tel: +48 22 549 18 96
email: promocja@warnermusic.pl

Zapisz się do newslettera!

Copyright © 2017 Anita Lipnicka. All rights reserved. Website by FREQ.